ForInvest Destek - Sıkça Sorulan Sorular ve Yardım Merkezi

Seni Dinlemeye Hazırız!

Sana uygun iletişim yöntemini seçerek bizimle kolayca iletişime geç.

Genel

Özellikler

ForInvest

Cüzdanım

Paketler

ForInvest nedir?

ForInvest; BIST, VİOP, emtia, kripto ve varant sembollerini canlı takip edebileceğin, hızlı ve güvenilir piyasa haberlerine, uzman anketlerine ve tüm aracı kurumların raporlarına anlık ulaşabileceğin ve akıllı analiz araçlarıyla yatırımlarını tek bir noktadan yönetebileceğin bir yatırım uygulamasıdır. Hem mobil cihazında ForInvest uygulamasını kullanabilir, hem de ForInvest Web platformu ile deneyimi web'e taşıyarak, web versiyonumuzu kullanabilirsin.

ForInvest ve Foreks Trader farklı uygulamalar mı?

ForInvest ve Foreks Trader aynı uygulamalar. 1 Kasım itibarıyla Foreks Trader uygulamasının ismi ve logosu ForInvest olarak değişti. Foreks Trader kullanıcı giriş bilgilerini; kullanıcı adı/ e-posta adı, şifre ve varsa satın aldığın paketlerini ve kullandığın yatırım hesabını hiçbir değişiklik olmadan güvenle kullanmaya devam edebilirsin.

ForInvest ücretsiz mi? Nasıl kullanmaya başlayabilirim?

ForInvest uygulamasını ücretsiz olarak; Google Play, Appstore ya da Huawei AppGallery üzerinden indirerek kullanmaya başlayabilirsin.

ForInvest'e nasıl kayıt olabilirim?

Web sitemizde yer alan hemen başla butonuna tıklayıp, formda yer alan bilgileri doldurarak kaydını oluşturabilirsin.

ForInvest hangi piyasaları kapsar?

ForInvest, BIST, VİOP, varant, döviz, kripto, dünya borsaları gibi gözde piyasaları kapsar.

ForInvest'i hangi cihazlarda kullanabilirim?

ForInvest, mobil ve web platformlarında kullanılabilir. Mobil uygulamayı iOS için 12.0 ve üzeri, Android için 5.0 ve üzeri sürümlere sahip cihazlara indirebilirsin. Web uygulamasına ise tüm web tarayıcılarından ulaşabilirsin.

ForInvest ile hangi aracı kurumlarla işlem yapabilirim?

ForInvest ile Türkiye’nin önde gelen banka ve aracı kurumlarının birçoğuyla işlem yapabilirsin. Uygulamada yer alan anlaşmalı kurumlar listesinden kullanmak istediğin kurumu seçebilirsin.

Komisyon oranları nelerdir?

ForInvest'in anlaşmalı olduğu banka veya aracı kurumlardaki yatırım hesabını bağlayıp, ForInvest'te işlem yapmaya başlayabilirsin. Komisyon oranlarını hesabının olduğu aracı kurum veya banka ile iletişime geçerek öğrenebilirsin.

ForInvest "Sayfam" alanını nasıl kişiselleştirebilirim?

Sayfam ekranında "Yeni Liste Oluştur"a tıklayıp, kendi ihtiyaçlarına göre sayfanı düzenleyebilir ve güncelleyebilirsin.

Haberleri nereden görüntüleyebilirim?

ForInvest uygulamamızda yer alan haberler sekmesinden şirket haberleri, KAP haberleri, piyasa ve ekonomiyi ilgilendiren en güncel haberleri anlık görüntüleyebilirsin.

ForInvest'te hangi teknik analizlere ulaşabilirim?

Aracı Kurum Dağılımı (Hisse Bazlı & Kurum Bazlı), Para Giriş Çıkış, Hızlı Takas, Kademe Analizi, Yabancı Takas Oranı, Pivot Analizi, Akıllı Sinyaller, Denge Fiyat, AOF Sapma ve Endeks Analizlerine ulaşabilirsin.

ForInvest'te derinlik ve kademe analizi görebilir miyim?

ForInvest üzerinde BİST'de işlem gören hisse ve sözleşmelerin kademe ve derinlik analizini sahip olduğun paketinin içeriğine göre yapabilirsin. Analiz gücünü artırmak için sana en uygun paketi seç.

AOF sapma analizi nedir?

AOF sapma analizi, BIST 100 hisse senetlerinin ağırlıklı ortalama fiyatını ve AOF fiyatından sapma yüzdelerinin listelendiği analiz penceresidir. Bu özellikten Premium paket aracılığıla faydalabilirsin.

Denge fiyat analizi nedir?

Denge fiyat yüzde değişimine göre en çok yükselen ya da düşen hisselerin listelendiği analiz penceresidir. Denge fiyat analizi için Premium paketi tercih edebilirsin.

Kademe analizi nedir?

Kademe analizi, pay ve VİOP enstrümanlarda ilgili fiyattan gerçekleşen adet bilgilerinin yer aldığı analiz tablosudur. 10 kademe derinlik özelliğinden Premium ve Professional Paketlerinden birini tercih ederek yararlanabilirsin.

Para giriş-çıkış analizi nedir?

Hisse senetlerine ait net para giriş-çıkış verisini, seçilen periyotta anlık olarak sunan analiz penceresidir. Bu analiz verilerine ulaşmak için Professional paketi tercih edebilirsin.

Pivot analizi nedir?

Pivot analizi, piyasa enstrümanlarının yüksek, düşük ve kapanış fiyatları baz alınarak destek ve direnç noktalarının farklı hesaplama metodlarına göre oluşturduğu tablodur.

Teknik analiz nedir?

Teknik analiz, piyasa enstrümanlarına ait tarihsel fiyat hareketlerinin çeşitli indikatörler eşliğinde gösterildiği grafik bazlı analiz penceresidir.

Anlık hisse bazlı aracı kurum dağılımı nedir?

Anlık olarak veya belli bir tarihten itibaren seçtiğin hisseyi hangi kurumun alıp sattığını görebilirsin. Anlık kurum ve hisse bazlı aracı kurum verilerine ulaşmak için Professional paketi seçebilirsin.

Anlık kurum bazlı aracı kurum dağılımı nedir?

Anlık olarak veya belli bir tarihten itibaren seçtiğin kurumun hangi hisseyi alıp sattığını görebilirsin.

ForInvest ve Foreks Trader farklı uygulamalar mı?

ForInvest ve Foreks Trader aynı uygulamalar. 1 Kasım itibarıyla Foreks Trader uygulamasının ismi ve logosu ForInvest olarak değişti. Foreks Trader kullanıcı giriş bilgilerini; kullanıcı adı/ e-posta adı, şifre ve varsa satın aldığın paketlerini ve kullandığın yatırım hesabını hiçbir değişiklik olmadan güvenle kullanmaya devam edebilirsin.

Kullanıcı bilgilerim değişecek mi?

Foreks Trader uygulamasının ismi ve logosu ForInvest olarak değişecek ancak sen yatırım uygulamana kullanıcı bilgilerinle aynı şekilde ulaşmaya devam edeceksin. Foreks Trader’a giriş yaparken kullandığın bilgilerine hiçbir şekilde değişiklik olmadan güvenle kullanmaya devam edebilirsin.

Foreks Trader uygulamasını artık kullanamayacak mıyım?

1 Kasım itibarıyla Foreks Trader uygulamasının ismi ve logosu ForInvest olarak değişti ancak sen yatırım uygulamana aynı kullanıcı bilgilerinle aynı şekilde ulaşmaya devam edeceksin. Foreks Trader’a giriş yaparken kullandığın bilgilerine hiçbir şekilde değişiklik olmadan güvenle kullanmaya devam edebilirsin.

ForInvest uygulamasını nasıl güncelleyebilirim/indirebilirim?

Mevcut Foreks Trader uygulamanı güncellemen durumunda otomatik olarak ForInvest’e geçiş yapabilirsin. Foreks Trader uygulamanı Google Play Store veya Apple App Store üzerinden kolayca indirebilirsin.

Daha önce satın aldığım paketler geçerli olacak mı?

Evet, daha önce satın aldığın paketlerini ve satın aldığı tüm özellikleri hiçbir değişiklik olmadan güvenle kullanmaya devam edebilirsin. Satın aldığın tüm özellikler ve paketler ForInvest adı altında aynı şekilde devam edecek. Tüm yenilemeli paketlerin ForInvest uygulamasına otomatik olarak aktarılacaktır.

ForInvest, trader.foreks.com üzerinden mi devam edecek?

ForInvest’e yeni web sitesi adresimiz forinvest.com üzerinden erişim sağlayabilirsin. Kullandığın kullanıcı adı ve şifrenle giriş yaparak hem web sitemiz forinvest.com’a hem de forinvest uygulamasına giriş yaparak kullanmaya devam edebilirsin.

Yatırım işlemlerimde herhangi bir değişiklik olacak mı?

Hayır, yatırım işlemlerinde herhangi bir değişiklik olmayacak. Yatırımlarına, anlaşmalı olduğumuz kurum veya bankalarda bulunan hesabınla, ForInvest uygulaması sayesinde tek bir yerden yönetmeye devam edebilirsin.

Cüzdanım nedir?

ForInvest uygulamasının yeni özelliği olan "Cüzdanım", hesabına aktaracağın bakiye ile altın ve gümüş alım-satımı yapabilmeni sağlayan bir mobil cüzdandır.

Cüzdanım’ı nasıl kullanabilirim?

Uygulamaya giriş yaptığında ana sayfada, sağ alt köşede "Alım-Satım" yazısını göreceksin. Buraya tıklayıp çıkan talimatları takip ederek Cüzdanım özelliğini etkinleştirebilirsin. Cüzdanım hesabını kullanmaya başlaman için onay kodunu doğrulaman, bilgi formunu doldurman ve gizlilik sözleşmesini kabul etmen yeterli.

Cüzdanım'ı hangi anlaşmalı bankalar ile kullanabilirim?

ForInvest uygulamasında işlem yaptığın aracı kurumları "Cüzdanım" özelliği için de kullanabilir, Türkiye'nin önde gelen aracı kurumlarından birçoğuyla işlem yapabilirsin.

Cüzdanım ile neler yapabilirim?

Cüzdanım ile neler yapabilirim? Hesabına ücretsiz bir şekilde 7/24 para yatırabilir, bakiyen ile altın ve gümüş alım-satım işlemlerini gerçekleştirebilir ve para çekebilirsin. Ayrıca, Cüzdanım hesabından altın ve gümüş alım-satım fiyatlarını, varlıklarını ve işlem geçmişini de görüntüleyebilirsin.

Altın ya da gümüş birikimlerim nasıl saklanıyor?

Tüm altın ve gümüş birikimlerini Borsa İstanbul'un kasasında fiziksel ve güvenli bir şekilde saklıyoruz.

Cüzdanım özelliği hangi altyapılar ile destekleniyor?

Cüzdanım içerisinde yapacağın para yatırma ve çekme işlemleri Sipay altyapısı ile, altın alım-satımları ise Minted altyapısı ile destekleniyor.

Hesabıma kredi kartı ile para yükleyebilir miyim?

Henüz değil, kredi kartı ile para yatırma özelliği üzerinde çalışıyoruz. Çok yakında kredi kartından Cüzdanım hesabına para yatırabileceksin.

Alım-satım ya da para transfer işlemleri için ekstra bir ücret ödeyecek miyim?

Kredi kartı ile para yatırma işlemi dışında yapacağın alım-satım ya da para yatırma ve çekme işlemleri için herhangi bir ek ücret ödemene gerek yok.

Alım-satım işlemlerimi iptal edebilir miyim?

Altın ya da gümüş alım-satım işlemlerini iptal edemezsin ancak güncel alım-satım fiyatları üzerinden yeniden işlem yapabilirsin.

Cüzdanıma para yükleme limitim nedir?

TC kimlik numarası ile uygulamaya kaydolup doğrulanmış hesap oluşturan kullanıcılar için direkt para yatırma limiti 500.000 TL'dir.

Cüzdanımdaki altın ya da gümüşü fiziksel olarak çekebiliyor muyum?

Cüzdanım hesabındaki altın ya da gümüş varlıkların Borsa İstanbul'un kasasında fiziksel olarak saklanır henüz fiziksel olarak çekme işlemleri mevcut değil. Cüzdanım hesabındaki varlıklarını fiziki olarak alabilmen için çalışmalarımız devam ediyor.

ForInvest'in paket seçenekleri nelerdir?

Yatırım hedeflerine ve alışkanlıklarına en uygun seçeneği Ücretsiz, Basic, Premium ve Professional paketler arasından seçip hemen kullanmaya başlayabilirsin. Bu paketlere ek olarak ForInvest uygulaması ile VİOP paketini de kullanabilirsin.

Ücretsiz paket kapsamı nedir?

Bu paketle uygulamanın alım satım işlemleri, haber ve veri takibi, ekonomik takvim görüntüleme ve basit teknik analiz gibi temel özelliklerden faydalanabilir, verileri 15 dakika gecikmeli olarak takip edebilirsin.

Basic paket kapsamı nedir?

Ücretsiz paket özelliklerine ek olarak piyasaları canlı olarak izlemek ve özel analizlerden yararlanmak istersen, Basic paket senin için ideal olabilir. Aylık 219 TL'den başlayan fiyatlarla Basic paketi kullanabilir, reklamsız deneyimin tadını çıkarabilirsin.

Basic paketle birlikte hangi ek paketleri alabilirim?

BIST Tek Kademe Derinlik (Düzey 1+)
Tüm Endeks Verileri
AKD Anlık
AKD Gün Sonu
VİOP Gün sonu
Serbest Piyasa
BIST VIOP 10 Kademe Derinlik (Düzey 2)

Premium paket kapsamı nedir?

Basic paket özelliklerine ek olarak 10 kademe derinlik, denge fiyat analizi, AOF sapma, tüm endeks verileri, anlık akıllı alım-satım sinyalleri gibi özelliklerden faydalanmak istersen Premium paketi alabilirsin. Premium paket aylık 599 TL'den başlayan fiyatlarla sunulmaktadır.

Premium paketle birlikte hangi ek paketleri alabilirim?

VIOP Gün Sonu
BIST VIOP Tek Kademe Derinlik (Düzey 1+)
BIST VIOP 10 Kademe Derinlik (Düzey 2)

Professional paket kapsamı nedir?

Premium paket özelliklerine ek olarak 10 kademe derinlik, anlık hisse ve kurum bazlı aracı kurum dağılımı, para giriş-çıkış analizi ve temel ve finansal analizlere ihtiyaç duyuyorsan, aylık sadece 899 TL'den başlayan fiyatlarla Professional paketi tercih edebilirsin.

Professional paketle birlikte hangi ek paketleri alabilirim?

VIOP Gün Sonu
BIST VIOP Tek Kademe Derinlik (Düzey 1+)
BIST VIOP 10 Kademe Derinlik (Düzey 2)

Paketler değişti mi?

Evet, sana daha iyi bir deneyim ve daha fazla özellik sunmak için paket isimlerini ve kapsamlarını güncelledik. Otomatik ödeme talimatı verdiğin mevcut bir paketin varsa aynı isim ve içerikle paketini kullanmaya devam edebilirsin. Yeni bir paket alman durumunda paketlerden yeni isim ve kapsamıyla faydalanabilirsin.

Basic paket kapsamı değişti mi?

Evet, yenilenen basic paket ile şu özelliklere de erişebilirsin:

Canlı Borsa Verisi - Canlı Borsa verisi, Türkiye için Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören hisse senetlerinin mesai saatleri içerisinde gerçekleşen alım ve satım işlemleri sonucunda ortaya çıkan anlık fiyat bilgisini kesintisiz görüntüleyebilirsin.

BIST30 ve BIST100 Endeks Verileri - Borsa İstanbul’da işlem gören, işlem hacmi ve piyasa değeri en yüksek 30 ve 100 şirketin hisse senetlerinin performanslarının ölçülmesi ile meydana gelen endekslerin canlı verisine ulaşabilirsin.

Temel ve Finansal Analizler - Borsada işlem gören şirketlerin mali durumu, sektör trendi, yönetim kalitesi ve ekonomik göstergelerinin değerlendirilmesine temel ve finansal analizlere ulaşabilirsin.

Sınırsız Fiyat ve Haber Alarmları - Fiyat alarmı özelliği, takip edilen sembol için belirlenen fiyat seviyesine geldiğinde bildirim gelmesini, haber alarmı özelliği ise takip edilen sembol için ilişkili haberin bildiriminin gelmesini sağlar.

%100 Reklamsız Deneyim - Hisse senedi, emtia, viop, kripto ve varant sembollerini reklamsız ve canlı takip etmeye devam edebilirsin.

Takas Dağılımı - Takas saklama dağılımı ile en çok artan ve azalan özet kurum listesi yanında saklama bakiyeleri en yüksek kurumlar ve değişimlere göre ilk 5, 10, 15 kurum arasındaki farkları da gösteren takas analiz ekranına ulaşabilirsin.

Pro paket kullanıyordum, Premium olarak değişmiş. Premium paketle hangi özellikleri kullanabilirim?

Paket isimlerimizi değiştirdik. Pro paket, Premium paket oldu. Eğer otomatik yenileme talimatı verdiysen paket ismin Pro ve içeriğin eski Pro paket içeriği olarak devam edecek. Yeni Premium paket ile şu özelliklere erişebilirsin.

Tüm Basic Paket İçerik ve Avantajları.

10 Kademe Derinlik - Alış ve satış emirlerinin fiyat seviyelerine göre sıralandığı ve hangi fiyattan kaç adet işlem gerçekleştiğini derinlik ekranından 10 kademe şeklinde görüntüleyebilirsin.

Denge Fiyat (Eşleşme) Analizi - Talep ve arz miktarını birbirine eşit hale getiren fiyatı sembol detay veri ekranından takip ederek yatırım stratejilerine yön verebilirsin.

Ağırlık Ortalama Fiyattan Sapma - BIST 100 hisse senetlerinin ağırlıklı ortalama fiyatını ve AOF fiyatından sapma yüzdelerinin listelendiği analiz pencerelerine ulaşabilirsiniz.

Anlık Akıllı Al/Sat Sinyalleri - Alış ya da satış sinyalleri, al ya da sat öngörülerinde bulunur. *Burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerine uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Anlık Kademe Analizi - Hisse senedinde hangi fiyat seviyelerinde alım satım işlemlerinin yoğunlaştığı ve hangi fiyat seviyelerinde işlem yapılmasının daha az olduğunu gösteren analizlere ulaşabilirsin.

Premium paket kullanıyordum, Professional olarak değişmiş. Professional paketle hangi özellikleri kullanabilirim?

Paket isimlerimizi değiştirdik. Premium paket, Professional oldu. Eğer otomatik yenileme talimatı verdiysen paket ismin Premium ve içeriğin eski Premium paket içeriği olarak devam edecek. Yeni Professional paket ile şu özelliklere erişebilirsin.

Tüm Premium Paket İçerik ve Avantajları.

10 Kademe Derinlik - Alış ve satış emirlerinin fiyat seviyelerine göre sıralandığı ve hangi fiyattan kaç adet işlem gerçekleştiğini derinlik ekranından 10 kademe şeklinde görüntüleyebilirsin.

Anlık Hisse Bazlı Aracı Kurum Dağılımı - Anlık olarak veya belli bir tarihten itibaren seçtiğin hisseyi hangi kurumun alıp sattığını görebilirsin.

Anlık Kurum Bazlı Aracı Kurum Dağılımı - Anlık olarak veya belli bir tarihten itibaren seçtiğin kurumun hangi hisseyi alıp sattığını görebilirsin.

Para Giriş Çıkışı AnaliziHisse senetlerine ait net para giriş/çıkış verisine, seçilen periyotta anlık olarak ulaşabilirsin.

Temel ve Finansal Analizler - Borsada işlem gören şirketlerin mali durumu, sektör trendi, yönetim kalitesi ve ekonomik göstergelerinin değerlendirilmesine temel ve finansal analizlere ulaşabilirsin.

Paketler hakkında daha detaylı bilgi alabilir miyim?

Tabii, tüm paketleri ve paket özelliklerini karşılaştırmalı bir şekilde görebilmek için burayı ziyaret edebilirsin.

Paketimi yükseltmek istiyorum, ne yapabilirim?

Paketini değiştirmek veya farklı bir paket satın almak için paketler sayfamızı ziyaret edebilirsin.

Mevcut paketim neden kendi kendine yenilendi?

Paketlerin için otomatik yenilenme özelliğini aktifleştirdiysen, paketlerin aylık periyotlarla yenilenir.

Otomatik paket yenileme seçeneğini iptal edebilir miyim?

Evet, otomatik paket yenileme özelliğini web sitemizi ziyaret ederek iptal edebilirsin.

Paketimi iptal edebilir miyim?

Evet, dilediğin zaman paketini iptal edebilirsin.

Telefon Desteği

Müşteri destek ekibimiz sana en kısa sürede telefonda destek olmak için hazır.

Canlı Destek

Sorularını yazarak aktarabilirsin. Destek ekibimiz sana canlı olarak destek olacaktır.

Bize Yaz

Önerilerini, şikayetlerini bize yaz. En kısa sürede sana dönüş yapacağız.

Uzaktan Bağlan

Masaüstü çözümlerimiz için destek uzmanlarımız uzaktan bağlanıp sana destek olabilir.

Tüm soru ve önerilerin için bizimle iletişime geç!

***
***
İşlem yapılıyor, lütfen bekleyiniz...